Arhiv novic

Arhiv novic 2003

• Zaključek DP v športnem plezanju, Tržič

14.12.2003

Na novi steni v Tržiču je potekalo še zadnje dejanje letošnje sezone v športnem plezanju na domači sceni. Naša najmlajša tekmovalka Tamara Dizdarevič je zasedla 11.mesto in zopet le za nekaj gibov zaostala za stopničkami. S tekočim in pogumnim plezanjem je v kategoriji mlajših deklic Nuša Gruden osvojila 10.mesto. V kategoriji starejših deklic so naše tekmovalke plezale v okviru pričakovanj z zadnjih tekem in zasedle Maruša Rodič 5.mesto in Anja Rajbar 11.mesto. Pri kadetinjah je Asja Gosar zasedla 3.mesto. Kljub njenem velikem razočaranju pa velja njeno letošnjo sezono med kadetinjami pohvaliti saj je kar na treh tekmah zmagala. Timon Leder je osvojil 11.mesto in napoveduje za naslednjo sezono preboj na višja mesta. Poloni Šantelj in Mihi Hribarju sta se nastopa v kategoriji mladincev ponesrečila in sta osvojila 2. in 5.mesto. Velik uspeh pa sta z uvrstivijo v članski finale dosegli Maruša Rodič, ki je prvič tekmovala med članicami - stara je le 15 let in Asja Gosar, za katero je bil to že tretji članski finalni nastop. Osvojili sta 6. in 5. mesto.

• Triumfovke prvič na svetovnem pokalu v Kranju

17.11.2003

V času od 14.-16.11.2003 je v Kranju potekala tekma za svetovni pokal v športnem plezanju. Na njej sta prvič v karieri nastopili tudi tekmovalki ŠD Triumf, Asja Gosar in Polona Šantelj. Kljub njuni mladosti pa sta se odrezali odlično saj sta se uvrstili v polfinale in na koncu zasedli 24. in 25.mesto. Bravo punci. Drugače pa je tekma znova privabila veliko plezalnih navdušencev. Pri fantih je zmagal Ramon Julian iz Španije. Naš najboljši je bil Matej Sova, ki je zasedel 11.mesto in le za las zgrešil finale. Pri dekletih je zopet pokazala svojo premoč nad konkurentkami Muriel Sarkany iz Belgije. Maja Vidmar je bila edina slovenska finalistka in je na koncu zasedla 7.mesto. Omeniti velja, da je Lučka Franko zaradi slabšega rezultata zgrešila finale le za eno mesto. Martini Čufar pa so sodniki odvzeli del višine zaradi spornega dotika svedrovca. Navijamo za naše tudi na naslednjih tekmah.